Szybciej, efektywniej i wygodniej – automatyzacja procesów raportowania DataSense

Czas to pieniądz. I choć nie można go kupić, to w niektórych scenariuszach na przyszłość, to właśnie czas staje się najważniejszą walutą. Pewne jest, że oszczędność czasu to niezaprzeczalna wartość, szczególnie w dzisiejszych czasach, a zwłaszcza w biznesie. Możliwości, które zyskujemy dzięki nowym technologiom, pozwalają wyprzedzać konkurencję i podejmować właściwe decyzje w odpowiednim momencie. Przedsiębiorcy doceniają nowoczesne rozwiązania – dzięki nim podnoszą jakość swoich usług i efektywniej realizują cele. Automatyzacja procesów raportowania DataSense Platform pozwala na usprawnienie i unowocześnienie działań, a co za tym idzie wzrost efektywności i redukcję kosztów.

Automatyzacja procesów wprost przekłada się na oszczędność czasu i w efekcie zmniejszenie nakładów finansowych. Przekazanie procesów raportowania algorytmom i sztucznej inteligencji pozwala na zminimalizowanie czasochłonnych obowiązków, które musiałby wykonać pracownik, ogranicza też powtarzalne czynności. Dzięki temu nie tylko czas przygotowywania raportu zostanie skrócony, ale też nie będzie wymagał on udziału całego zespołu analityków. W dodatku procesy raportowania mogą zostać spersonalizowane i zaprojektowane dokładnie z oczekiwaniami klientów i z uwzględnieniem specyfikacji branży, którą reprezentują. Dlatego też coraz więcej obszarów biznesu z powodzeniem wdraża automatyzację procesów i korzysta z dostępnych na rynku platform – począwszy od branży FMCG, poprzez odzieżową, a kończąc na outsourcingu sił sprzedaży i firm z obszaru badań opinii publicznej. Każda z gałęzi biznesu ma możliwość wybrać odpowiedni do swoich potrzeb typ raportu i dzięki temu osiągnąć wymierne korzyści.

Raporty podsumowujące realizację projektów

Klienci chcący zrobić pierwszy krok w kierunku automatyzacji mogą zdecydować się na mailowe i SMS-owe raporty, które dostarczą informacji o stanie wykonania projektu, tzw. progress bar report. W zależności od potrzeb klientów mogą to być zbiorcze dane dotyczące umówionych wizyt, zaplanowanego czasu pracy czy cen produktów. A ich analiza pozwoli dowiedzieć się więcej na temat aktualnych trendów, ale też dostarczy cennej wiedzy dla menedżerów, np. o skuteczności prowadzonych działań. Plarforma DataSense gwarantuje, że podsumowania będą skrupulatne oraz będą docierać do użytkowników regularnie i jak najszybciej. W dodatku system zadba o zgromadzone dane – na podstawie wytycznych klienta – i automatycznie wyśle powiadomienie w razie znalezienia jakichkolwiek rozbieżności czy niezgodności. Alerty trafią niezwłocznie na skrzynki mailowe lub poprzez SMS na telefony właścicieli projektów lub kluczowych osób w firmie.

Spersonalizowany raport i wsparcie analityka w pakiecie

Klienci oczekujący pogłębionej analizy danych i pełnej personalizacji swoich zestawień mogą skorzystać z rozszerzonego modułu statystyk. Użytkownicy muszą określić jedynie, jakie informacje chcą znaleźć w raporcie, zdefiniować je w odpowiednich kategoriach i mogą być pewni, że w odpowiednim czasie dostaną dokładnie to, czego potrzebują. Gotowy generator raportów, precyzyjnie przygotowany dla konkretnego projektu, sporządzi szczegółowe podsumowania, rozbudowane o m.in. kluczowe wskaźniki efektywności (KPI), a następnie automatycznie dostarczy je mailowo do wskazanej przez klienta listy odbiorców. Ponadto rozszerzona wersja raportu z platformy DataSense jest wzbogacona o działania przypisanego do projektu analityka, który przy pomocy usługi Microsoft Power BI, przygotuje spersonalizowany wersję raportu, merytoryczną, klarowną i atrakcyjną wizualnie – wyglądającą dokładnie tak, jak klient tego oczekuje.

Integracja DataSense z systemem Power BI

Wszystkie pozyskiwane przez platformę DataSense dane – m.in. z list, serwisów, ankiet – są przetwarzane przez rozwiązanie Microsoft BI. To oparte na chmurze obliczeniowej narzędzie jest wykorzystywane do gromadzenia, przetwarzania i zarządzania danymi z różnych źródeł, a następnie prezentowaniach ich za pomocą czytelnych wizualizacji, dostępnych na dowolnym urządzeniu. Integracja DataSense z systemem Power BI zapewnia szybki i sprawny przepływ bieżących informacji z hurtownią danych systemu. Informacje pozyskiwane za pośrednictwem platformy DataSense są automatycznie przesyłane w 24-godzinnych cyklach i dostępne w ramach szablonu raportu przygotowanego we współpracy z przypisanym do projektu analitykiem. Klient w każdej chwili ma dostęp do bieżących danych, w dodatku przedstawionych w atrakcyjnej i czytelnej formie – gotowych do natychmiastowego wykorzystania, np. omówienia wewnętrznie w zespole lub przekazania partnerom lub interesariuszom.

Udostępnij

Podobne aktualności

Masz pytania? Napisz do nas:

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Umożliwia podgląd poszczególnych zleceń lub całego projektu w czasie rzeczywistym. Dostęp do wprowadzanych danych pozwala na błyskawiczną reakcję w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Pozwala na tworzenie raportów z wykonanych wizyt w formacie PDF w dowolnym momencie. Integracja z Microsoft Power BI umożliwia zaawansowaną analizę danych w czasie rzeczywistym.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

To trzy moduły Sales Acceleration, Sales Automation i Sales Excellence, które odpowiadają za wsparcie projektów sprzedażowych takich jak trade marketing czy outsourcing PH.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

Minimalizuje ryzyko związane z niepoprawnym raportowaniem. Wykorzystuje funkcję geolokalizacji i ustala położenie na podstawie logowania do systemu, jeszcze przed rozpoczęciem wizyty serwisanta.

In nec facilisis lorem.
Proin porta id nulla consectetur volutpat.

System automatycznych powiadomień i alertów SMS lub e-mail z realizowanych wizyt. Bądź na bieżąco ze wszystkimi użytkownikami aplikacji.

DataSense Platform

Zarządzaj swoim biznesem w trybie live

dzięki DataSense Platform

Poznaj potencjał naszej aplikacji! Odkryj wszystkie funkcjonalności DataSense Platform i zarządzaj globalnie projektami zakupowymi. Wykorzystaj innowacyjne technologie w codziennej pracy, by osiągać jeszcze lepsze wyniki.

Porozmawiajmy

Piotr Witkowski

Business Systems Manager

© 2021 DataSense.pl